Design by Nurullah Bademci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Topçu: Pakistanlı selzedelerin hali içler açısı

Topçu: Pakistanlı selzedelerin hali içler açısı Empty Topçu: Pakistanlı selzedelerin hali içler açısı

Mesaj  Admin C.tesi Kas. 20, 2010 11:52 pm

Kurban Bayramı'nda Muhsin Yazıcıoğlu Köyü projesi için Pakistan'a giden BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ülkede selzedelerin halinin perişan olduğunu söyledi ve bir de hastane projeleri olduğunu açıkladı.
Partisinin düzenlediği yardım kampanyasıyla Pakistan'da selden zarar görenler için 20 haneli 5 köy kurmayı hedeflediğini belirten BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Topçu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Kurban Bayramı'nda 9 kişilik bir heyetle Pakistan'a gittiklerini söyledi.

Pakistan'da yaşanan sel felaketinin ardından 9 milyon kişinin evsiz kaldığını ifade eden Topçu, selin mülteci kamplarına da büyük zarar verdiğini dile getirdi. Türk Kızılayı'nın yanı sıra pek çok yardım derneğinin Pakistan'ın en ücra köşelerine ulaşmaya çalıştığını anlatan Topçu, şunları kaydetti:

''BBP'nin düzenlediği yardım kampanyası ile Pakistanlı selzedeler için 20 haneli 5 köy kurmayı hedefliyoruz. Bayramda, 20 konuttan oluşan 'Muhsin Yazıcıoğlu Köyü'nün anahtar teslim törenini yaptık. Teslim ettiğimiz evler, 65 metrekare, 2 odadan oluşan evler. Bu evlerin bir tanesinin maliyeti 5 bin 500 dolar. Kurmayı amaçladığımız diğer köylerin isimleri de Mehmet Akif, Ahmet Yesevi, Şeyh Şamil ve Aliya İzzetbegoviç olacak. Aliya İzzetbegoviç köyünün temelini attık ve köyün anahtarlarını nisan ayında teslim etmeyi amaçlıyoruz. Bu köyün mali tutarının yüzde 85'ini topladık.''

Pakistan'da 5 köyün yanı sıra bir de 100 yataklı hastane yapmayı hedeflediklerini vurgulayan Topçu, ''Vatandaşlarımız 3072'ye BIRLIK yazıp 5 TL göndererek kampanyaya katılabilir. Bu yardımlarla köylerin yanı sıra hastane de yapmayı istiyoruz'' dedi. Topçu'nun sözlerinin ardından salonda bulunan partililer, hep birlikte cep telefonlarından, yardım kampanyası için mesaj attı.

Topçu, Türk Kızılayı'nın tespitine göre, Pakistan'da 2 milyon eve ihtiyaç olduğuna da dikkati çekti.

AA

Admin
Admin

https://ezberbozanlar.forumdizini.com